Forum Młodych PiS w Turku - Wydarzenia z 2011 roku - FM PiS Turek

Idź do spisu treści

Menu główne:

Forum Młodych PiS w Turku - Wydarzenia z 2011 roku

Aktualności

28 grudnia 2011 r. Konferencja tureckiego PiS, podsumowująca 2011 rok

Głównym tematem była fatalna sytuacja naszego szpitala. Lider lokalnych struktur PiS p. Ryszard Bartosik  opracował i zaprezentował swego rodzaju kalenadarz, za pomocą którego przedstawił kwoty zadłużenia SP ZOZ w kolejnych miesiącach 2011 roku. Według b. starosty szpital generuje dziennie ok. 11 tys. zł strat, a jedna godzina funkcjonowania placówki to
-458 zł. Z kolei radny Marek Kubiak zastanawiał się, dlaczego
w obwieszczeniach wyborczych PKW nie ma informacji o tym, że obecny wicestarosta Władysław Karski miał być tajnym współpracownikiem Wojskowej Służby Wewnętrznej. My jako opozycja chcielibyśmy w końcu z grupą rządzącą współpracować, ale też chcielibyśmy wiedzieć, z kim mamy do czynienia

przekonywał. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć działaczy Forum Młodych PiS w Turku Szymona Kmieciaka i Filipa Nowakowskiego.


Ryszard Bartosik - Konferencja o szpitalu - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
Filip Nowakowski, Szymon Kmieciak i Marek Kubiak - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
 

2 powyższe zdj.: © Turek.net.pl

 


13 grudnia 2011 r.
30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce


13 grudnia 2011r., w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez Wojciecha Jaruzelskiego, Turkowianie przeszli w Marszu Pamięci ulicami naszego miasta. Pochód miał swój początek pod miejskim ratuszem, a zakończył się pod kościołem pw. św. Barbary, w którym została odprawiona uroczysta Msza święta.
W Marszu uczestniczyli między innymi członkowie Forum Młodych PiS w Turku
Filip Nowakowski i Szymon Kmieciak,
a także b. starosta turecki p. Ryszard Bartosik, którzy razem  z innymi  działaczami Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty
i znicze
pod pomnikiem Jana Pawła II oraz ks. Jerzego Popiełuszki.
Skrót wideo, opracowany przez ekipę z TV Turek, można zobaczyć >tutaj<

Dokładnie 30 lat temu gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. Jego bilans to kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych, około 10 tys. internowanych, setki tysięcy przymusowych emigrantów, głównie ludzi najbardziej aktywnych. Dzisiaj Jaruzelski tłumaczy się, iż było to konieczne z uwagi na możliwość ataku sowieckiego. Tymczasem z dokumentów wynika coś zupełnie innego. Okazuje się, że Rosjanie wielokrotnie podkreślali, że najazd na Polskę był w tamtym czasie wykluczony - nic takiego nie planowali. "To była nasza wewnętrzna decyzja" mówił wtedy Jaruzelski. Więcej o sprawie można dowiedzieć się z filmu "Towarzysz generał", który prezentujemy pod poniższymi zdjęciami.


Szymon Kmieciak i Filip Nowakowski - Marsz Pamięci Turek - FM PiS Turek
Szymon Kmieciak i Ryszard Bartosik - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek


9 grudnia 2011 r.
I konferencja prasowa Forum Młodych PiS w Turku

9 grudnia 2011r. w tureckiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Kolska Szosa odbyła się pierwsza konferencja prasowa naszej organizacji. Spotkanie prowadził pełnomocnik Forum Młodych PiS w powiecie tureckim, Filip Nowakowski. Obecni byli także Szymon Kmieciak i Konrad Łukaszewski (obaj z naszego Forum), a także Michał Kotlarski, pełnomocnik FM PiS w konińsko-gnieźnieńskim okręgu wyborczym.
W czasie spotkania przedstawiliśmy mediom podejmowane przez nas działania, o których w większości można poczytać na tej stronie. Odnieśliśmy się też do aktualnych wydarzeń na scenie politycznej.

Media reprezentowali: red. Zbigniew Bednarczyk z TV Turek, red. Andrzej Jarek z "Echa Turku" i red. Marcin Derucki
z portalu Turek.net.pl. Skrót wideo z konferencji można zobaczyć >tutaj<

Szymon Kmieciak, Filip Nowakowski i Konrad Łukaszewski z Forum Młodych PiS Turek - FM PiS Turek
Filip Nowakowski, Szymon Kmieciak i Michał Kotlarski - konferencja Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
 

2 powyższe zdj.: © Marcin Derucki & Turek.net.pl

 


2 października 2011 r.
Konwencja PiS


2 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Konwencja Wyborcza PiS. Tłumy zarówno młodych, jak i starszych ludzi  ledwo pomieściły się w sali Starynkiewicza. Nie mogło zabraknąć również działaczy Forum Młodych PiS w Turku, których reprezentowali Filip Nowakowski i Szymon Kmieciak. Zebrani wysłuchali przemówień prof. Jadwigi Staniszkis i Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Konwencję zakończyła projekcja filmu "Polska Wielki Projekt". Była też okazja do krótkiej wymiany zdań z posłami i zrobienia sobie z nimi pamiątkowych zdjęć, które można zobaczyć w galerii.

Premier Jarosław Kaczyński - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
Adam Hofman i Filip Nowakowski - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
Szymon Kmieciak i Joachim Brudziński - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
Konwencja PiS - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
 
 

Zbieranie podpisów


W dniach 23 - 25 sierpnia br. w ramach "kampanii door-to-door" zbieraliśmy podpisy poparcia pod listami wyborczymi PiS, chodząc od mieszkania do mieszkania na niemal   całej ulicy Spółdzielców, gdzie otrzymaliśmy ponad 120 podpisów. Zwieńczeniem była "akcja" przy ul. Legionów Polskich (deptak), z której zdjęcia prezentujemy poniżej.

Zbieranie podpisów - Szymon Kmieciak i Filip Nowakowski - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
Zbieranie podpisów - Szymon Kmieciak - Forum Młodych PiS w Turku - FM PiS Turek
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego