Forum Młodych PiS w Turku - Aktualności - FM PiS Turek

Idź do spisu treści

Menu główne:

Forum Młodych PiS w Turku - Aktualności

Aktualności

10 kwietnia 2013 r. III rocznica katastrofy smoleńskiej


Uroczystości upamiętniające 96 ofiar tej nadal niewyjaśnionej do końca tragedii rozpoczęła w Warszawie Msza święta w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa, po której równo o 8:41 (godzina katastrofy) miał miejsce Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim. Przemawiało wielu licznie przybyłych gości, jak choćby aktorka Katarzyna Łaniewska. Odbyło się też kilka koncertów i projekcja filmu Anity Gargas pt. Anatomia upadku. Ok. 16:30 zabrał głos Prezes Jarosław Kaczyński. Zebrani mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć film Prezydent, po którym wystąpił Jan Pietrzak. Głównym punktem programu była jednak Msza święta w intencji poległych w bazylice archikatedralnej Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, po której tysiące Polaków przeszło pod Pałac Prezydencki w Marszu Pamięci. Na miejscu ponownie przemówił Jarosław Kaczyński czy też córka śp. Pary Prezydenckiej, Marta Kaczyńska. O 22:00 odbył się marsz protestacyjny z bębnami pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Mimo późnej pory na miejscu były nadal tysiące ludzi z całej Polski, a nawet z zagranicy. Forum Młodych PiS w Turku reprezentował Szymon Kmieciak (na 1. i 2. zdjęciu).

Szymon Kmieciak w bazylice archikatedralnej w Warszawie - 3. rocznica katastrofy smoleńskiej - FM PiS Turek (screen z relacji TV Trwam)
Szymon Kmieciak - 3. rocznica katastrofy smoleńskiej - Marsz Pamięci, Warszawa - FM PiS Turek
3 rocznica katastrofy smoleńskiej - Warszawa - FM PiS Turek
3 rocznica katastrofy smoleńskiej - Warszawa - FM PiS Turek
Przemówienie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego - Pałac Prezydencki - 3 rocznica katastrofy smoleńskiej - Warszawa - FM PiS Turek
Flaga amerykańska - Pałac Prezydencki - 3 rocznica katastrofy smoleńskiej - Warszawa - FM PiS Turek


25 marca 2013 r. – Spotkanie z Posłem Adamem Hofmanem


Wydarzenie miało miejsce w auli Zespołu Szkoł Technicznych w Turku i rozpoczęło się ok. 18:00. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przez ponad pół godziny przedstawiał obecny stan Polski, wspominając o różnych ważnych kwestiach, takich jak rodzina czy gospodarka. Pokazał, jakie błędy popełnia obecny rząd i przedstawił sposoby ich rozwiązania.
Następnie możliwość zadania pytań dostali dość licznie zgromadzeni mieszkańcy Turku i okolic, z której bardzo chętnie skorzystali. Poruszali zarówno kwestie lokalne, jak i ogólnopolskie. Do dyspozycji zgromadzonych w auli ZST byli także poseł Witold Czarnecki czy radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Błażej Spychalski. Gości zapowiadał, a na koniec dziękował za przybycie b. starosta turecki, pan Ryszard Bartosik, który wraz z członkami Forum Młodych PiS w Turku Szymonem Kmieciakiem i Filipem Nowakowskim zorganizował spotkanie.

Filip Nowakowski, poseł Adam Hofman i Szymon Kmieciak - spotkanie w Turku w auli ZST 25.03.2013 - FM PiS Turek
Poseł Adam Hofman na spotkaniu w auli ZST w Turku 25.03.2013 - FM PiS Turek
Poseł Adam Hofman na spotkaniu w auli ZST w Turku 25.03.2013 - FM PiS Turek
Ryszard Bartosik, Witold Czarnecki - Poseł Adam Hofman na spotkaniu w auli ZST w Turku 25.03.2013 - FM PiS Turek
 
 


6 marca 2013 r.
Wizyta Victora Orbána w Warszawie

Premier Republiki Węgierskiej gościł na Uniwersytecie Warszawskim. Orbán rozpoczął wykład od pytania: „Kim są Węgrzy? Czy są czarną owcą czy historią sukcesu?” i wytłumaczył, dlaczego postawił taki problem. Stwierdził, że zapoczątkował na Węgrzech przemiany, które doprowadzą do sukcesu. Opowiadał również, jakie były pierwsze kroki, mające wyprowadzić Węgry z głębokiego kryzysu. W dalszej części spotkania, lider partii Fidesz mówił o wartościach jakimi kierują się główni „rozgrywający” w UE. Bez trudu można było zauważyć, że Orbán stoi w całkowitej opozycji do trendów opinii aktualnie dominujących w strukturach europejskich. Na zakończenie, premier Węgier wyraził swoją aprobatę dla ochrony życia od poczęcia i skrytykował pomysły dotyczące tzw. związków partnerskich. „(...) Życie powinno być chronione od pierwszego momentu swej egzystencji. Od poczęcia. Rząd musi chronić życie i rodzinę, którą stanowi zawsze tylko jeden mężczyzna i tylko jedna kobieta” powiedział. W spotkaniu uczestniczył Filip Nowakowski z Forum Młodych PiS w Turku, a moderował je Igor Janke (obaj na 1. zdjęciu), autor biografii Victora Orbána. Relacja z wydarzenia w filmiku poniżej.

 
 


23 stycznia 2013 r. – Uroczystości pogrzebowe śp. Jadwigi Kaczyńskiej


Matka Premiera Jarosława Kaczyńskiego i śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odeszła do Pana 17 stycznia po długiej i ciężkiej chorobie w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym. Niemal tydzień później do stolicy przybyli ludzie z całej Polski, by towarzyszyć zmarłej w jej ostatniej drodze. O 12:00 w Bazylice św. Krzyża rozpoczęła się Msza pogrzebowa, podczas której homilię wygłosił ks. bp Antoni Dydycz. Głos zabrał też Prezes PiS, który we wzruszającym przemówieniu pokazał jak wspaniałym człowiekiem była śp. Jadwiga. Pogrzeb miał miejsce na Cmentarzu Powązkowskim i miał bardzo podniosły charakter dzięki m.in. wojskowym salwom.
W tych smutnych uroczystościach uczestniczyli również członkowie Forum Młodych PiS w Turku, co uchwyciła jedna z kamer TV Trwam (Szymon Kmieciak na zdjęciu poniżej).


Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego